Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNÍ STAV KOČIČEK

 

 

Zde naleznete aktuální stav útulkových kočiček, jejich jména, přibližné stáří a délku pobytu u nás. 

Ke dni 17.1.2022 máme v naší přímé péči 70 kočiček 

další kočičky i koťátka máme v depozitech našeho útulku -   stabilně pak u Renatky Sodomkové ve Svitavách - Lačnově a u paní Moniky v Květné  máme nyní 7 koťat a pak mnoho dalších nádherných, ale hodně plachých koťátek z odchytů v jedné lokalitě (zatím 9), dále tři postižené půlroční kočičky  v depozitu u Růženky v Kunčině 

1. EVŽENEK  Evženek se narodil asi 15.8.2007, ke mně byl dovezen počátkem listopadu 2007 jako kotě, které pomalu umírá....naštěstí se podařilo Evženka vrátit k životu, jíst ho naučila tenkrát moje fenka Herietka. Evženek ale zůstal chronicky nemocný a nebyl nikdy vhodný k umístění - krom nemoci je to uličníček, co neustále značkuje a čůrá všude...

2. EVŽENKA Evženka se narodila 1.4.2008, byla velmi plachá a nikdy nenašla nový domov. Je to již stará kočička, kterou trápí různé nemoci stáří, je u nás na dožití 

3. POLDINKA Poldinka aneb Osvald Poldinka se narodila asi 1.8.2009 v kolonii zahradních kočiček, ke mně přišla na podzim 2009. A i když jsem si myslela, že je ochočená, vždyť se jako odrostlé kotě nechávala hladit a mazlit, po kastraci nastala veliká změna a z Poldinky je kočička natolik plachá, že se k ní mohu přiblížit na max. metr, aniž bych si na ni vůbec mohla sáhnout. Vzhledem k věku a plachosti je u nás na dožití.

4 FIFINKA Fífinka se narodila asi 1.10.2005, ke mně přišla na podzim 2010 jako toulavá plachá peršanka, která chodila na psí granule k jedné paní, pak jsem ji umístila do depozita Kočičí naděje k Pavle (děkuju), až jsem si ji  v březnu 2011 vzala k sobě do nového starého domečku. Fífinka je starší, klidné stvoření, hlavičku po zánětu vnitřního ouška nosí nakřivo. Velice nerada se češe, a to potřebuje o srst pečovat. S ohledem na věk Fífu trápí různé nemoci. Je u nás na dožití. 

Fífa má svoji adoptivní maminku paní Bubelovou.

5. NELLINKA Nellinka se narodila 23.6.2006, k nám přišla 8.3. 2011 se dvěma malinkými koťátky poté, co velmi pokousala bývalou majitelku a měla být utracena. Zprvu to s Nellinkou nebylo snadné, mnohokrát napadla i nás, ale nakonec se z ní stala opět milá briťulka a v květnu 2012 byla uváženě umístěna (že nesmí k malým dětem atp....) Nakonec nám ji ale na počátku října 2012 nová majitelka z vážných rodinných důvodů vrátila. Nellinku už trápí spousta chorob, denně má několikery léky... Jako ostatní staré kočičky je u nás na dožití.

Nellinka má adoptivní maminku Adrianu Stratílkovou

6. KAVÁNKOVÁ se narodila asi 1.5.2009, k nám přišla v září s dcerkou Liborkou - obě byly vyhozené na kravín v Poličce. Kavánková je mazlivá pouze když sama chce, je velmi osobitá a samostatná kočičí osůbka, nemusí ostatní kočičky. Dne 22.9.2021 Liborka (dcerka Kavánkové) zemřela. Kavánková s ohledem na její věk a povahu je u nás na dožití.

7. PENNY Penny se narodila asi 1.4.2012. Sice je mazlík, ale miluje svou volnost, je to celkem dominantní kočička. Nikdy nenašla domov, s ohledem na věk je u nás na dožití.

8. ČERVEŇÁČEK Červík, jak mu říkám, se narodil asi 1.5.2010, k nám ho dovezli spolu s dalšími kočičkami. Červíkovi moc dlouho trvalo, než uvěřil a zvykl si na nás. Teď je to mazlík, upovídaný štíhlý kocourek. Červík, byť atraktivní barvy, domov nikdy nenašel. S ohledem na věk je u nás na dožití.

9. BRADIČKA Braďulka se narodila 1.6.2012 mamince Helence, je to mazlilka s těžkou alergií na klíšťata. Je nutné ji stále důsledně chránit proti klíšťatům. Braďulka je sice mazlík, je ale také svéhlavička a miluje svou volnost. Protože nikdy nenašla nový domov, vzhledem k věku je u nás na dožití.

10. BREJLIČKA se narodila asi 1.6.2012, k nám přišla se svými třemi sourozenci asi v pěti týdnech věku, dovychovala ji náhradní maminka Helenka. Brejlička nikdy nenašla nový domov, s ohledem na věk je u nás na dožití.

11. COCO FLANEL se narodila asi 1.8.2008, k nám přišla na podzim 2012. Původně mnou v roce 2009 - jak jsem myslela - dobře umístěná kočička přišla o domov...až ji osud zanesl opět ke mně. Vrátila se mi velkou oklikou, kdy mi volala jedna známá paní, že má na zahradě dlouhosrstou kočku, celou zadredovanou, vyhublou, která pojídala shnilá jablka.... Coco vzhledem k osudu, který ji postihl, nebyla dále vhodná k umístění. Je u nás na dožití.

12. FIALKA Fialka se narodila asi 1.8.2008, k nám přišla v únoru 2013 kvůli alergii dětí. Je to polobriťulka, mazlivá, vůči cizím lidem velmi plachá, s chronickým onemocněním. S ohledem na věk i nemoc je u nás na dožití.

13. CITRONEK Citronek se narodil asi 1.4.2010, u nás se prvně začal objevovat  jako černá šmouha, pak jako utíkající kocourek až se nastěhoval a prostě že je náš... Je kastrovaný, mazlivý a dost dominantní. Nikdy nenašel domov. S ohledem na věk je u nás na dožití.

14. MEDUŠKA se narodila asi v roce 2010, kastrovaná, mazlivá, ale vůči cizím lidem extrémně plachá. Trápi ji astma, co 14 dnů musí jezdit na veterinu na injekce. Meduška si zpřetrhala kolenní vazy, je po   dvou operacích těchto utržených kolenních vazů. S ohledem na věk a plachost je u nás na dožití.

15. DAVÍDEK Davídek se narodil 22.5.2013 mamince Macíkovi, je mazlík, bohužel chronicky nemocný. Vzhledem k chronickému onemocnění je u nás na dožití.

16. ENTÍK Entíček se narodil asi 5.8.2013 venkovní kočičce u truhlárny. K nám přišel v září 2013. Je to krásný uhlově černý štíhlý velký kocourek, který je velmi nezávislý a lidi vlastně ani nemusí. Vzhledem k tomu, že nikdy domov nenašel, je u nás na dožití.

17. KVĚTUŠKA Květuška se narodila asi 15.8.2014, přijali jsme ji 30.9.2014 jako vyhozené malé kotě. Trápily ji záněty v pusince, po vytrhání zoubků se její stav zlepšil. Kytí nikdy nenašla nový domov, vzhledem k věku je u nás na dožití.

18.  SELFIE Selfinku našly děti z Litomyšle jako vyhozené koťátko kamsi do křoví, přijali jsme ji 2.11.2014, Selfinka je šikovná nezávislá kočička, nar. asi 7.9.2014, která se cizích lidí bojí. Selfie proto, že má strach z lidí, nikdy domov nenašla. Je u nás na dožití

19. MIREČEK Mireček se narodil asi 20.8.2014, Mirečka jsme přijali 24.9.2014. Mireček je FeLV, FIV negativní, plně očkovaný, mazlivý, zvyklý na ostatní kočičky i malé děti. Do 16.11.2014 byl v depozitu u Evičky Mencové, teď už je u nás doma. Mirečka jsme dlouho a marně inzerovali, nabízeli. Nikdy domov nenašel. S ohledem na věk už je u nás na dožití.

Mireček má adoptivní maminku  Evičku Mencovou

20. SIR PĚTNÍK nar. asi 1.6.2015, bílomoureček, mazlík a přítula, vůči dalším kočičkám dost dominantní. Pětníčka jsme dlouho a marně  inzerovali, nabízeli. Nikdy domov nenašel. Vzhledem k tomu je u nás na dožití.

21. VÍLA ZVONILKA nar. asi 15.9.2015, k nám přišla 7.10. jako malinké koťátko, které je třeba několikrát denně krmit z lahvičky s dudlíkem. Vyrostla z ní trochu rozpustilá a rozmazlená kočičí slečna, která miluje spaní v posteli. Na jaře 2021 ji trápily drobné epileptické záchvatyg, potom byl relativně pokoj. V listopadu 2021 ale začala marodit hodně, momentálně (k 14.12.) se léčí chronický zánět vnitřnícho ucha. Viluška s ohledem na zdravotní stav je u nás na dožití.

Víla má adoptivní maminku paní Mirku Šimkovou

22. PÉŤA se narodil asi 1.9.2015, k nám přišel z Květné po nepovedené kastraci nekastraci. Je plašší, ale se mnou se mazlí, manžela se nadále dost bojí. Špatně se mu dýchá, po několika vyšetřeních vyšlo najevo, že to bohužel nejde operativně řešit. Pouze se mírní otoky léky. Péťa vzhledem ke zdravotnímu stavu je u nás na dožití.

23. BOHUŠKA se narodila asi 1.5.2013, k nám přišla nemocná, březí. Je to velmi mazlivá, klidná a hodná kočička.

Bohuška má adoptivní maminku Janičku Rambouskovou

24. BOBÍŠEK se narodil asi 1.4.2011, jeho páníčkové se odstěhovali do domova pro seniory a kocourka nemohli vzít s sebou, přesto kocourka několikrát týdně navštěvovali a krmili. Noví majitelé domečku chvíli kocourka tolerovali, ale pak jim byl na obtíž - a tak ho jeho páníčkové s prosbou přivezli k nám. Stále jej navštěvují a vozí mu papání a dobrůtky. Bobíšek má po amputaci prstu na přední nožce. Bobíšek i s ohledem na věk, je u nás na dožití.

25. LIBOREK se narodil 31.8.2016 císařským řezem mamince Bohušce. Je moc milý, hravý a mazlivý kocourek, bohužel se cizích lidí velice bojí. Vzhledem k tomu je u nás na dožití.

26. STODůLEK se narodil asi 8.8.2016, je to černobílý krátkosrstý plachý kocourek, zlobily ho záněty v pusince, má po trhání zubků. Vzhledem k plachosti je u nás na dožití.

27. DOMINIKA, nar. asi 1.4.2012,  drobná, mazlivá, kastrovaná. K nám ji dovezl pán na podzim 2016. Nalezl ji v lese ve sklopci, kde musela hladovět snad dva týdny. Byla na pokraji smrti, apatická, bez měřitelné teploty... Je ale moc ráda na světě, všechno zvládla a je z ní velice spokojená hravá kočička. Trápí ji chronický zánět v očičkách, časté rýmy, ale nijak ji to neomezuje. Dovádí stále jako koťátko, je to opravdový miláček. Zprvu měla špatné jaterní testy, ale vše se upravilo. Dominičku neustále provázejí různé zdravotní neduhy, vzhledem k tomu je u nás na dožití.

28. KAVÁNEK, narozen asi 15.7.2017, byl s dalšími koťátky vyhozen v lese, kde je několik dnů přikrmoval jeden pán, který nás nakonec kontaktoval. Kavánek je odčervený, očkovaný. Plachý, cizích lidí se bojí. Po zánětech v pusince bylo třeba vytrhat zoubky. Vzhledem k plachosti je u nás na dožití.

29. FLÍČEK, drobounký kocourek, narozen asi 1.8.2017, byl s dalšími koťátky vyhozen v lese, kde je několik dnů přikrmoval jeden pán, který nás nakonec kontaktoval. Flíček je plachý pouze venku, doma je o veliký mazlík, ale cizích lidí se velmi bojí. Vzhledem k plachosti je u nás na dožití.

30. CYRILEK nar. asi 1.4.2014, handicapovaný - po nějaké nehodě velmi špatně srostlá pánev. Po operaci prasklého kolenního vazu. Klidný, mazlivý a trpělivý kocourek. Má chronické selhání ledvin. Je u nás na dožití.

31. OLINKA nar. asi 5.7.2018, velmi plachá, ale pokud se s námi  chce mazlit, pak nastavuje hlavičku, tělíčko a užívá si to. Vzhledem k plachosti je u nás na dožití.

32. LUDVÍK  Ludvíček se narodil asi 1.3.2014, zprvu byl hodně plachý, teď je velký mazel. A velký opravdu je.  O Ludvíka nikdy nikdo zájem neměl, je u nás na dožití.

33. BORůVEK se narodil asi 1.10.2018, k nám ho někdo vhodil na konci března 2019. Borůvek je mazlivý moureček. Neustále něco zpívá, přezdívku má Pískal. Poměrně dominantní kocourek, rád se pere. 

34. JENÍČEK se narodil asi 1.3.2018. 2.4.2019 jej přinesla původní majitelka na veterinu k utracení, že ji napadal a pokousal. Prodělal si pár útoků i na mne, ale po převezení z depozita z bytu k nám do Chmelíku se rychle zabydlel a je z něho fajn kocourek. Sice se někdy stane, že nechce pohladit, a to pak vrčí, ale když ho přestanu "obtěžovat", je v pohodě a nezaútočí. Evidentně je to kocourek, který by to v uzavřeném prostoru už nezvládnul, ale u nás je opravdu hodný kluk. Trápí ho vleklé záněty v pusince. Vzhledem k povaze je u nás na dožití.

35. VLASTÍK nar. asi 1.5.2015, je to mazlivý a hodný kocourek, který dokáže poskakovat jako kůzlátko. 

36. ČESTMÍR nar. asi 1.5. 2010,  mazlivý hodný kocourek. Potrápil ho zánět slinivky, ale dobře se vyléčil. Vzhledem k věku je u nás na dožití.

37. ZEBŘIČKA nar. asi 1.10.2019, jako malinké kotě byla se svými sestřičkami vyhozena u silnice  poblíž Svitav - u Zavadilky. Je mazlivá, štíhlá, dlouhá a velmi temperamentní mourovatá kočička. Kastrovaná. 

38. BRUSINKA nar. asi 1.10.2019,  jako malinké kotě byla se svými sestřičkami vyhozena u silnice  poblíž Svitav - u Zavadilky. Je mazlivá, štíhlá, dlouhá a velmi temperamentní černobílá kočička. Kastrovaná. 

39. ANÝZKA nar. asi 1.10.2019, jako malinké kotě byla se svými sestřičkami vyhozena u silnice  poblíž Svitav - u Zavadilky. Je mazlivá, štíhlá, dlouhá a velmi temperamentní černobílá kočička. Kastrovaná. Po vleklých zánětech v tlamičce jí byly extrahovány zoubky. 

40. CIPÍSEK nar. asi 1.4.2019, mazlivý rezavobílý kocourek, kastrovaný.

41. VASILKA, nar. asi 1.6.2011, má za sebou dvě umístění, z toho druhé bylo víc jak šest let...Nyní je s ohledem na věk u nás již na dožití.

42. ELIŠKA, nar. asi 1.5.2018, vlídná bílourinka. K nám přišla 2.8. 2020 zablešená, s ušním svrabem,  dvěma malými koťaty a ještě březí. Teď už je kastrovaná a začíná si konečně užívat života

43. VASIL, (Vasilek) nar. asi 5.6.2020, syn Elišky, bílomourek.  K nám  přišel 2.8.2020. Byl plachý, ale od nás se už nechá hladit.. Vůči cizím lidem je plachý. Vzhledem k tomu je u nás na dožití.

Vasilka má adoptovaného pan Vojtěch Pilař.

44. BLANKA, nar. asi 5.7.2020. Přijatá 24.8.2020 z Klášterce nad Orlicí. Zvláštní modrostříbrná mourinka, sestřička Blackie. Blaničku trápí odmala problémy se záněty v očích.

45. BLACKIE, nar. asi 5.7.2020. Přijatá 24.8.2020 z Klášterce nad Orlicí. Černá kočička. Těžce poškozené, nevidomé očičko, sestřička Blaničky. 

46LÁDÍNEK nar. asi 11.8.2020, bílomoureček, který byl 7.9.2020 před domem.

47. STÁNIČKA, nar. asi 23.8.2020, krásná zrzečka, sestřička Staníka a Santíka. 

48. STANÍK, nar. asi 23.8.2020, moureček, bráška Stáničky a Santíka

49.  SANTÍK, nar. asi 23.8.2020, moureček, bráška Stáničky a Staníka

50.  ANIČKA, nar. asi 1.8.2020, mourinka, těžce poškozené, nevidomé očko

51. BARUŠKA, nar. asi 1.5.2009, bílomourinka, hodná, mazlivá, s chronickým zánětem v pusince. Vzhledem k věku je u nás na dožití. 

52. JÍŤA, nar. asi 1.5.2009, plachá mramorka, vzhledem k věku a plachosti je u nás na dožití.

53. ARNOŠTEK,  nar. asi 1.8.2020, černý kocourek, mazlivý

54. NORINKA, nar. asi 10.8.2020, černá kočička, plašší

55. PLIVNÍK, nar. asi 5.9.2020, černobílý velmi plachý kocourek, vzhledem k plachosti je u nás na dožití. 

56. STELLINKA, nar. asi 1.5.2011, bristká krátkostrstá, modrá.Je to stará a nemocná osůbka, která je u nás na dožití. 

57. BUŽUMBURA, nar. asi 20.9.2020, černobílý kocourek

58. ALZÍK, nar. asi 15.9.2020, červenobílý kocourek

59. VENDULKA, nar. asi 20.9.2020, mourinka, kastrovaná, mazlivá, nyní (k 14.12.2021) má po ukončené léčbě FIP

60. HARÝSEK, nar. asi 1.5.2020, mourek, kastrovaný, mazlivý

61. CECILKA - plachá černobílá kočička, snad narozená kolem 1.5.2018, vzhledem k plachosti je u nás na dožití

62. DÁŠENKA, nar. asi 15.12.2020, plašší mourinka. K nám přišla 12.6.2021 již dost březí. Již je kastrovaná. Sestřička Danušky.

63. DANUŠKA, nar. asi 15.12.2020, plašší mourinka. K nám přišla 12.6.2021 již dost březí. Již je kastrovaná. Sestřička Dášenky.

64. ZUZANKA, nar. asi 1.5.2020, drobná černě želvovinová kočička, k nám přišla 28.6.2021 již dost březí. Kastrovaná

65. MAGGIE, černá kočička, nar. asi 1.6.2021, pochroumaná přední nožka

66.  HOMER, černý kocourek, nar. asi 15.5.2021-  aneb Houbík

67. BART, černý korcourek, nar. asi 15.5.2021 - aneb Houbík

68. OUJEZĎÁK, nar. asi 1.3.2021, černobílý kocourek

69. ALFRÉD, nar. asi 1.4.2015, bílomourek

70. GUSTIČKA , nar. asi 1.11.2020, bílá s mourovatými flíčky a  ocáskem . Přijata 7.10.2021 po úrazu, vyhublá, nemocná a průjmující. Dlouhodobě v léčbě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobré duše plné lásky existují

Pavlína, 2. 1. 2015 22:55

Narazila jsem náhodou na Vaše stránky a po přečtení některých témat, popisů atd.., mi opravdu tekly slzy. Chytá mě za srdce, že dnes existují lidští andělé, kterým není lhostejný život zvířátek, a naopak jak někteří dokáží zvířátkům ubližovat. Budu hodně přemýšlet do budoucna, jak si zařídit alespoň minidepozitum, nebo být dobrovolníkem.
Jste úžasní lidé.

Re: Dobré duše plné lásky existují

Eva, 16. 1. 2015 10:08

Pavlínko, moc děkuji za krásná slova:) A jestli to zvládnete, minidepozitum by bylo super:) Je to podle mne nejvhodnější zachraňování - málo kočiček = méně stresu, méně nemocí a naopak více času na jednotlivé kočičky:)